O MNIE

Kim jestem? 

Jedenaście lat temu mój starszy syn Filip otrzymał diagnozę autyzm. Od tamtego czasu nieustannie poruszam się między różnymi rolami (Matka, terapeuta, rehabilitant, pedagog, psycholog, policjant),  dzięki którym mój syn dzisiaj jest autystą wysoko funkcjonującym. Przypisuje sobie ten sukces, gdyż w dużej mierze to moja ciężka praca i często niewyobrażalna kreatywność spowodowała, że jestem w miejscu w którym jestem, a mój syn jest jaki jest. Dzięki chorobie syna odnalazłam w sobie niezwykłą siłę w działaniu, pokonałam wiele przeszkód i złamałam mnóstwo schematów, które ponoć były nie do złamania. Chcąc wypełnić swoją życiową misję korzystam z własnych doświadczeń, wspieram rodziców i daję dzieciom to na co zasłużyły: najlepszą pomoc i wsparcie.

Dzisiaj jestem psychopedagogiem, oligofrenopedagogiem, terapeutą.  Moją pasją jest ciągłe uczenie się, uważam bowiem, że tylko poprzez naukę mogę aktualizować swoje zasoby, wiedzę i umiejętności. Nie boję się powiedzieć, że czegoś nie wiem, ale zawsze zrobię wszystko, by się tego dowiedzieć. Stawiam sobie wyzwania, by każdego dnia robić coś, co zmusza mnie do wyjścia ze swojej strefy komfortu. Tylko w ten sposób będę mogła być lepszą wersją siebie, a to przełoży się na wyniki mojej pracy. W pracy z drugim człowiekiem, a szczególnie z dziećmi niepełnosprawnymi, które często nie potrafią zawalczyć o samych siebie ja, jako terapeuta jestem zobowiązana dawać im wciąż więcej i więcej. Od tego przecież zależy ich dalsz, lepsze życie. 

Beata Biegała

Usłyszałam kiedyś piękne zdanie: „wykorzystaj swoje dary, talenty i umiejętności po to, by świat stał się lepszy!” Nie pamiętam dzisiaj, kto to powiedział, pamiętam jedynie, że była to pierwsza edycja „Życia bez Ograniczeń”. Na poznańskim stadionie było kilka tysięcy ludzi, a ja wiedziałam, że to co słyszę zostało powiedziane do mnie! Był to dla mnie jeden z kilku przełomów, które nastąpiły w moim życiu, zanim zdecydowałam, co chcę robić. Wiedziałam od dawna, że moją życiową misją jest pomaganie innym, nie wiedziałam jednak w jaki sposób mam to zrobić.

 

Dzisiaj, dojrzalsza o prywatne doświadczenia życiowe i trudne początki kariery zawodowej wiem, że jest na właściwej drodze.

Wykształcenie

2014-10-2016-06

Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium, Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i terapia pedagogiczna. Tytuł pracy dyplomowej: Praca pedagoga szkolnego w opiniach uczniów i rodziców.

2014-10 – 2015-06

Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium, Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną – Oligofrenopedagogika.

2011-10 – 2014-06

Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium, Psychopedagogika, Tytuł pracy dyplomowej: Autyzm dziecka jako sytuacja trudna w rodzinie

Kursy i szkolenia

2017-07

Mediacje – przygotowanie do wykonywania zawodu mediatora. Szkolenie certyfikacyjne.

2017-06

Trening Umiejętności Społecznych w Rehabilitacji Psychiatrycznej

2017-05      

Terapia NeuroTaktylna wg metody dr S. Masgutowej

2017-01-2017-03

Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach – kurs podstawowy

2014-06

Rola coachingu rodzicielskiego we wspieraniu rodziny. Pomaganie z perspektywy systemowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

2014-02-2014-03

Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach – kurs podstawowy

2013-04

„Oryginal Play – Zabawa Pierwotna” – Kurs podstawowy i zaawansowany

2011-04

Integracja Odruchów Twarzy wg metody dr S. Masgutowej

2011-03

Dotrzeć do serca autyzmu. Program RDI – kurs podstawowy

2011-02

Terapia taktylna wg metody dr S. Masgutowej

2010-05

HANDLE – Holistyczne podejście do neurorozwoju i uczenia się

Jesteś zainteresowany?

SKONTAKTUJ SIĘ

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress